S79SP już za kilka dni w eterze!

W tym tygodniu z Polski wyruszają w podróż członkowie wyprawy S79DX. Poniżej zamieszczamy wiadomość od Włodka SP6EQZ - Kierownika Wyprawy.

W piątek około godziny 16.00 członkowie polskiej ekipy DX-owej w składzie SP2EBG (Bogdan), SP2GKS (Gala), SP6EQZ (Włodek), SP6FXY (Ryszard), SP6JIU (Krzysztof) oraz SP9FOW (Roman) wystartują w dwóch grupach z lotnisk w Pradze i Warszawie, aby po spotkaniu w Dubaju polecieć już wspólnie do Victorii – stolicy Seszeli.

Do celu przybędziemy w sobotę wcześnie rano (czasu lokalnego), mamy nadzieję, że po kilku godzinach przeznaczonych na instalację pierwszych anten znak S79SP pojawi się w eterze.

W tym roku stosunkowo łatwo udało się uzyskać licencję z naszym tradycyjnym już sufiksem „SP” i zarezerwować QTH na północnym krańcu głównej wyspy Mahe, skąd mamy otwarte kierunki propagacyjne, bezpośrednio przez Ocean Indyjski, od JA, poprzez resztę Azji, Europę i NA.

Cały sprzęt pochodzi z poprzednich ekspedycji, został on tylko ponownie starannie sprawdzony i zapakowany zgodnie z innymi, niż w roku ubiegłym limitami bagażu.

Zabieramy ze sobą 5 kompletnych stacji z czterema wzmacniaczami mocy.

Nasze anteny to V160, sfazowane veticale na pasma od 3, 5 MHz , 7 MHz oraz 2 szt. VDA (planujemy je zainstalować bezpośrednio na plaży) GP7 oraz dwa spiderbeamy.

Bliższe szczegóły na stronie wyprawy http://www.s79sp.dxing.pl/

Będziemy pracować w pasmach od 160m do 6m emisjami CW, SSB i RTTY 24 godziny na dobę przez 15 dni non stop.

Mamy skompletowanych 5 niezależnych stanowisk pracy w różnych pomieszczeniach i w zależności od propagacji uruchomimy odpowiednią ilość stacji.

Częstotliwości pracy podane są na naszej stronie wyprawy, aczkolwiek mogą one ulec pewnej korekcie ze względu na ewentualną pracę innych ekspedycji.

Proszę zwrócić uwagę, że w paśmie 7 MHz będziemy mogli nadawać, zgodnie z miejscowym band planem, w zakresie czestotliwości 7.050 kHz do 7.100 kHz (zarówno CW jak i SSB i RTTY) !

Nasz log będzie na bieżąco aktualizowany na stronie Clublogu https://secure.clublog.org/expeditions.php , będzie tam też można porównać swoje osiągnięcia z innymi stacjami, jak również znaleźć optymalne godziny do przeprowadzenia QSO z nami na poszczególnych pasmach. Dzięki uprzejmości OH6BG na naszej stronie zamieszczona jest też bieżąca prognoza propagacyjna. Dla stacji SP jest ona wyjątkowo korzystna.

Jak już pisałem, przy okazji naszych poprzednich aktywności, nie przewidujemy specjalnych częstotliwości ani wywołań kierunkowych dla stacji SP, ale postaramy się, aby wszyscy wołający znaleźli się w naszym logu.

Na fonii prosimy wołać po polsku w połowie pile-up’u, gdyż tam jest najmniejszy tłok.

Stosunkowo duże zapotrzebowanie na S79 jest w NA, dlatego będziemy zwracać szczególną uwagę na tę część świata.

Ponieważ azymut na NA i EU jest praktycznie taki sam prosimy o zdyscyplinowanie i umożliwienie nam pracy z NA w okresach ich propagacji.

W ubiegłym roku, w czasie naszego pobytu na VK9X, stacje EU uniemożliwiały nam pracę ze stacjami NA podczas ich wąskiego okna propagacyjnego.

Stacje wołające prosimy o zachowanie dyscypliny pracy i postępowanie zgodnie ze wskazówkami operatora stacji S79SP.

Będziemy konsekwentnie oczekiwać wołania tylko od stacji, których znak wymieniamy.

Życzymy Wam i sobie dobrej zabawy i uzupełnienia wszystkich brakujących pasm i emisji a my Wam w tym pomożemy, jako, że QSOs ze stacjami SP będą naszym priorytetem.

A więc do usłyszenia już wkrótce!

W imieniu grupy:

Włodek SP6EQZ

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Logowanie

Najbliższe zawody zaliczane do współzawodnictwa Intercontest KF: CQ WPX DX Contest CW
Termin: 23.11 - 24.11
Strona/regulamin zawodów: https://cqww.com/
Rekordy stacji SP: http://sp3key.com/wyniki/cqww_ssb_top_x.php (strona SP3KEY)

UWAGA: w pliku Cabrillo członkowie SP DX Clubu jako klub (CLUB-COMPETITION) podają nazwę: SP DX CLUB.

Składki

Jesteś członkiem SP DX Clubu? Pamiętaj o opłaceniu składek członkowskich. Dzięki składkom SPDXC może od wielu lat wspierać polskie i międzynarodowe DXpedycje. Wysokość składki członkowskiej wynosi minimum 50,00 zł rocznie. Składka jest tak niewielka, a jeśli wszyscy ją terminowo wpłacą, w sumie możemy razem zdziałać tak wiele. Konto Stowarzyszenia SPDXC:

SP DX Club, Stowarzyszenie Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych
Numer konta
37 1020 2629 0000 9802 0092 5446

 >> Jak opłacić składki

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony