Polska wyprawa 8Q7SP. Od 20.11 na pasmach

Polska wyprawa dx-owa 8Q7SP już za kilka dni pojawi się w eterze z wyspy Dhiffushi w archipelagu Malediwów! 

Skład ekipy to: Kazik SP2FAX, Janek SP3CYY, Andrzej SP3FZN, Mariusz SP3SLA, Włodek SP6EQZ, Krzysiek SP6JIU oraz Roman SP9FOW.

Tym razem cała ekipa wyrusza wyrusza z Wrocławia liniami Lufthansa, aby po przesiadce we Frankfurcie w niedzielę rano dotrzeć na wyspę Male, gdzie zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy. Z Male na wyspę Dhiffushi, do naszego QTH, dopłyniemy w ciągu 40 minut szybką łodzią motorową

Mamy nadzieję, że  ok. 12 UTC, 20 listopada, po kilku godzinach przeznaczonych na instalację pierwszych anten, znak 8Q7SP pojawi się w eterze.

W tym roku stosunkowo łatwo udało się uzyskać licencję z naszym tradycyjnym już sufiksem "SP"  i zarezerwować QTH na północnym krańcu wyspy.

Tym razem mamy bezpośrednie otwarcie w całym azymucie 360 stopni, jako, że najwyższy punkt wyspy jest na poziomie 2 m n.p.m. 

Cały sprzęt pochodzi w większości  z naszych poprzednich ekspedycji. Dodatkowo została wykonana antena VDA na pasmo 20m. 

Podobnie jak w latach poprzednich, zabieramy ze sobą 5 kompletnych stacji, które zainstalujemy różnych pomieszczeniach i w zależności od propagacji uruchomimy odpowiednią ilość stanowisk.

Będziemy pracować w pasmach od 160m do 10m emisjami CW, SSB i RTTY 24 godziny na dobę przez 13 dni non-stop. Planujemy także wystartować w zawodach CQWW DX CW w kategorii M/Unlimited.

Częstotliwości pracy podane są na naszej stronie wyprawy, aczkolwiek mogą one ulec pewnej korekcie ze względu na ewentualną pracę innych ekspedycji.

Nasz log będzie codziennie aktualizowany na stronie Clublogu https://secure.clublog.org/charts/?c=8Q7SP - będzie tam też można porównać swoje osiągnięcia z innymi stacjami, jak również znaleźć optymalne godziny do przeprowadzenia QSO z nami na poszczególnych pasmach. 

Dodatkowo na naszej stronie widoczny będzie on line log (odświeżany co 60 sek.). TNX Martin A65DC.

Dzięki uprzejmości Jari OH6BG  na naszej stronie zamieszczona będzie też bieżąca prognoza propagacyjna VOACAP. Dla stacji SP jest ona wyjątkowo korzystna.

Bliższe szczegóły na stronie wyprawy http://www.8q7sp.dxing.pl/.

Jak już pisałem, przy okazji naszych poprzednich aktywności nie przewidujemy specjalnych częstotliwości ani wywołań kierunkowych dla stacji SP, ale postaramy się, aby  wszyscy wołający znaleźli się w naszym logu. Na fonii prosimy wołać po polsku w połowie pile-up'u, gdyż tam jest z reguły najmniejszy tłok.  

Stosunkowo duże zapotrzebowanie na 8Q7 jest w NA, dlatego będziemy zwracać szczególną uwagę na tę część świata. Ponieważ azymut na NA i EU jest praktycznie taki sam prosimy o zdyscyplinowanie i umożliwienie nam pracy z NA w okresach ich propagacji.

Stacje wołające prosimy o zachowanie dyscypliny pracy i postępowanie zgodnie ze wskazówkami operatora stacji 8Q7SP.

Będziemy konsekwentnie oczekiwać wołania tylko od stacji, których znak wymieniamy.

 

Życzymy Wam i sobie dobrej zabawy i uzupełnienia wszystkich brakujących pasm i emisji a my Wam w tym pomożemy, jako że QSOs ze stacjami SP będą naszym priorytetem. 

A więc do usłyszenia już wkrótce!

 

W imieniu grupy:

Włodek SP6EQZ 
Kierownik Wyprawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Składki

Jesteś członkiem SP DX Clubu? Pamiętaj o opłaceniu składek członkowskich. Dzięki składkom SPDXC może od wielu lat wspierać polskie i międzynarodowe DXpedycje. Wysokość składki członkowskiej wynosi minimum 50,00 zł rocznie. Składka jest tak niewielka, a jeśli wszyscy ją terminowo wpłacą, w sumie możemy razem zdziałać tak wiele. Konto Stowarzyszenia SPDXC:

SP DX Club, Stowarzyszenie Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych
Numer konta
37 1020 2629 0000 9802 0092 5446

 >> Jak opłacić składki

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony